ActualitateSliderSocialUltima ora
Cu alcoolul la volan
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2022/03/sofer-beat.jpg)
La data de 31 mai, polițiști din cadrul Poliției Orașului Novaci au depistat în trafic, un bărbat, de 43 de ani, din municipiul Târgu-Jiu, în timp ce conducea un autovehicul pe strada Rovine, din orașul Novaci, iar în urma testării cu aparatul etilotest, a rezultat o concentrație de 0,52 mg/litru alcool pur în aerul expirat.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducere a unui vehicul, pe drumurile publice, de către o persoană aflată sub influența alcoolului.