Sport
Pandurii merg la TAS
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/marin-condescu.jpg)
Campionatul românesc s-a terminat, însă lupta din clasament nu! Şi nu e vorba doar de stabilirea campioanei, ci şi de lupta pentru evitarea retrogradării. Oficialii clubului Pandurii Târgu Jiu vor să meargă la Tribunalul de Arbitraj Sportiv pentru a contesta clasamentul omologat de Comitetul Executiv. Gorjenii consideră că echipa a fost penalizată abuziv cu trei puncte.