Actualitate
Exces de zel cu îndrăgostiții
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/vlcsnap-2017-06-08-17h15m51s295.png)
Exces de zel mascat într-o neînțelegere! S-a întâmplat în Parcul Central, când un polițist local le-a interzis turiștilor să mai treacă pe sub Poarta Sărutului. Decizia i-a revoltat pe turiștii obișnuiți să se fotografieze lângă capodopera lui Constantin Brâncuși, însă, în final, s-a dovedit că totul a fost o problemă de comunicare între autorități și polițiștii locali.