Pentru indexActualitateSliderSocialUltima ora
Ordin de protecție emis de polițiști
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2024/05/ordin-de-protectie-780x400.jpg)
În seara zilei de 8 mai 2024, polițiști din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Motru au fost sesizați prin apel 112 de către o femeie, în vârstă de 30 de ani, din localitatea Dragotești, cu privire la faptul că a fost agresată de soțul său, în vârstă de 31 de ani.
În urma evaluării riscului, față de bărbatul în cauză a fost emis un ordin de protecție provizoriu și a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie.