ActualitateCulturaPoliticaSănătateSocialUltima ora
Prefectul solicită demiterea lui Baluță
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2024/02/2024_02_25_4_rsz_crp.png)
Prefectul județului Gorj, Iulian Popescu, cere demiterea șefului Poliței Locale Târgu Jiu. Totul după ce Florin Baluța a scuipat un cetățean care l-a întrebat cum a intrat in posesia unui teren gratuit de la Primărie. Scena revoltătoare a avut loc chiar în fața Primăriei Târgu Jiu. Trimisul Guvernului în teritoriu face apel la primarul Marcel Romanescu să- l demită urgent pe directorul Poliției Locale pentru comportamentul deviant.