Întânire cu rezerviștii din Armata României
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2024/02/vlcsnap-2024-02-23-13h48m08s621-780x470.jpg)
Rezerviștii din armata României se pregătesc pentru cel mai sumbru scenariu. În fiecare județ au loc întâlniri cu reprezentanții asociațiilor și instituțiilor cu atribuții. Și în Gorj, generalul Bălăceanu a purtat discuții despre ultimele evoluții în regiune. Virgil Bălăceanu a fost reprezentant al României la Comandamentul NATO de la Bruxelles și fost șef al Brigăzii Multinaționale din Sud-Estul Europei.
Întâlnirea a fost una emoționantă fiind prezente la eveniment zeci de persoane. În cadrul activității s-a dorit sprijinirea ofertei de muncă în Ministerul Apărării.
Rezerviștii voluntari se pregătesc pentru a îndeplini orice misiune, la fel ca și militarii în activitate.
Ministerul Apărării Naţionale a anunţat că va continua până în vară campania de recrutare şi selecţie pentru cetăţenii care doresc să fie rezerviști voluntari în Armata României.