ActualitateSliderSocialUltima ora
Drumul de mare viteză, în linie dreaptă
![Drumul de mare viteză, în linie dreaptă](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2024/02/drum-expres.webp)
Lucrările la drumul de mare viteză Craiova-Târgu Jiu începe să intre în linie dreaptă. Esențiale în finalizarea lucrărilor sunt avizele pe care le aprobă Ministerul Transporturilor. Recent, studiul de fezabilitate a fost aprobat. Drumul de mare viteză are o lungime totală de 110 km și va face legătura dintre Craiova și Târgu Jiu.
Drumul expres Craiova –Târgu Jiu se ridică la o valoare de 13, 9 milioane de lei. În urma demersurilor făcute de cei din Partidul Național Liberal, drumul de mare viteză a fost avizat.
PNL a transmis că va continua demersurile pentru a face posibilă finalizarea acestui drum de mare viteză care va lega Târgu Jiu de Craiova.