ActualitateSliderSocialUltima ora
Drum județean modernizat
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2024/01/drum.jpg)
Investiție majoră în infrastructura unui drum județean. Este vorba despre drumul care face legătură între Țicleni și Târgu Jiu. Drumul este într-o stare deplorabilă, iar cei mai mulți șoferi aleg să folosească altă rută.Valoarea totală la care se ridică această investiție a infrastructurii de transport se ridică la 40 de milioane de euro.În aceste momente drumul este într-o stare deplorabilă. Este străbătut de gropi iar pe margine nu există niciun grilaj de protecție. Pe acest tronson mulți șoferi și-au pierdut viața, drumul fiind un adevărat pericol.