ActualitateSliderSocialUltima ora
Primarul Troacă: “Este șantier în lucru în comuna Padeș”
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2023/01/a8232dc10d212e0d512be7784c21ff12maxim.jpg)
Întrebat care sunt planurile sale pentru anul 2023 în ceea ce privește localitatea Padeș, primarul Gabriel Troacă declară că acestea sunt unele mărețe. La capitolul investiții a enumerat construcția unui stadion, stația de epurare a apei, reabilitarea monumentului din satul Padeș, modernizarea căminului cultural.
Primarul a amintit de asfaltarea satelor din localitatea Padeș, lucrare realizată prin sprijinul Consiliului Județean Gorj, și a vorbit despre proiectele depuse pe Programul “Anghel Saligny”. În încheiere, Gabriel Troacă a declarat că în comuna Padeș este un adevărat șantier și speră ca prin lucrurile pe care le realizează să mulțumească cetățenii.