Ședință cu directorii școlilor din Gorj
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2022/11/WhatsApp-Image-2022-11-09-at-15.55.48.jpeg)
În această zi a avut loc ședința cu directorii unităților de învățământ preuniversitar din județul Gorj, eveniment care s-a desfășurat în amfiteatrul Universității “Constantin Brâncuși” Târgu Jiu.
Tot în această zi au fost premiați și elevii care au obținut media 10 la Evaluarea Națională și Bacalaureat, sesiunea iunie-iulie 2022 și a fost prezentat materialul “Starea învățământului în județul Gorj în anul școlar 2021-2022”.
Mai mult, au fost discutate aspecte privind Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar (PNRAS), procedura de evaluare a activității manageriale pentru anul școlar 2022-2023, informarea cu privire la activitatea serviciului de probațiune din cadrul Tribunalului Gorj, prezentarea graficului unic de îndrumare și control al IȘJ Gorj pentru anul școlar 2022-2023, informări ale inspectorilor școlari etc.