ActualitateSliderSocialUltima ora
Bărbat de 29 de ani din Cătunele în arest la domiciliu
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2022/11/joshua-gresham-NJxe6GnvKbo-unsplash.jpg)
Un bărbat de 29 de ani din comuna Cătunele este suspectat ca fiind autorul a două infracțiuni de tâlhărie. Pe 14 iulie acesta i-ar fi sustras unei femei de 63 de ani din aceeași localitate două motoferăstraie, o bormașină și un polizor electric iar pe 3 noiembrie i-ar fi sustras unei femei de 87 de ani o motocoasă, un motoferăstrău și două butelii. Polițiștii continuă cercetările în acest caz, dar și în cazul unui alt bărbat de 3 ani, care locuiește fără forme legale în municipiul Motru, pentru săvârșirea infracțiunii de tăinuire. Prejudiciul cauzat în cele două situații a fost recuperat iar bărbatul de 29 de ani se află în arest la domiciliu, fiind bănuit și de infracțiuni rutiere.