ActualitateSliderSocialUltima ora
Intervenție Salvamont. Persoane grav rănite în accidente cu ATV-ul
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2022/11/atv-rasturnat.jpg)
În cursul săptămânii trecute echipa de salvamontiști gorjeni a fost solicitată să intervină în gestionarea a două accidente de ATV. În primul caz au fost implicați un părinte și un copil care s-au răsturnat cu ATV-ul pe munte iar în cel de-al doilea caz, persoană în cauză s-a răsturnat într-o prăpastie. Ambele cazuri au fost destul de grave. Sabin Cornoiu, directorul Salvamont, avertizează toți iubitorii acestui sport să fie foarte atenți, aceste utilaje fiind foarte periculoase.