“ADERĂ LA O CONDUITĂ PREVENTIVĂ ÎN LUMEA VIRTUALĂ”
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2022/10/1_Imag_Postare-Facebook_ADERa-LA-O-CONDUITA-PREVENTIVA-IN-LUMEA-VIRTUALA_25oct.jpg)
Asociația pentru Democrație Educație Respect implementează în perioada Septembrie – Decembrie 2022 proiectul “ADERĂ LA O CONDUITĂ PREVENTIVĂ ÎN LUMEA VIRTUALĂ”. Scopul acestui proiect este promovarea printr-o educație non-formală a regulilor de conduită online pentru protecţia individuală şi familială în rândul tinerilor.
Principalele obiective urmărite prin implementarea proiectului sunt: creşterea gradului de promovare a măsurilor de prevenție în mediul virtual și creșterea gradului de conștientizare a tinerilor cu privire la riscurile din mediul virtual.
Beneficiarii direcți ai proiectului sunt minim 100 tineri (14 – 35 ani) din Municipiul Târgu-Jiu care vor lua parte la seminarii interactive pe această teme, seminarii ce se vor desfășura în școli.