ActualitateSliderSocialUltima ora
A CONDUS SUB INFLUENȚA BĂUTURILOR ALCOOLICE
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2022/03/alcool.jpg)
La data de 13 iulie, polițiștii din cadrul Biroului Rutier au depistat în trafic, un bărbat, de 55 de ani, din comuna Bustuchin, în timp ce conducea o autoutilitară pe strada Luncilor din municipiul Târgu-Jiu, iar în urma testării cu aparatul etilotest, a rezultat o concentrație de 0,70 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul pe drumurile publice de către o persoană aflându-se sub influența alcoolului.