ActualitateSliderSocialUltima ora
Romanescu de acord cu sondarea primarilor dar solicită și sondarea parlamentarilor
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2021/06/romanescu-2.png)
În perioada ce urmează se dorește sondarea candidaților la primăriile de pe raza județului Gorj pentru următoarele alegeri. Cu această ocazie, edilul municipiului Târgu-Jiu, Marcel Romanescu, vine cu propunerea ca pe lângă aceste sondaje să fie realizate și unele care să vizeze candidații de la parlamentare.
De asemenea, primarul Romanescu declară faptul că a fost o mare surpriză în anul 2020 când, în urma câștigării mandatului său cu un procent de aproximativ 50% din voturile exprimate de cetățeni, la alegerile parlamentare PNL-ul cu lista sa de parlamentari propusă de Dan Vîlceanu a reușit să obțină doar un procent de 22% din voturi.