ActualitateSliderSocialUltima ora
A PRIMIT PREDEAPSA CU ÎNCHISOAREA
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2022/03/alcool.jpg)
La data de 10 martie, polițiști din cadrul Poliţiei Oraşului Rovinari au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, pentru o perioada de 6 luni, emis de Judecătoria Târgu Jiu pe numele unui tânăr, de 22 de ani, din orașul Rovinari, pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea unui autovehicul, pe drumurile publice, de către o persoană aflată sub influenţa băuturilor alcoolice.
Tânărul a fost încarcerat în Penitenciarul Târgu Jiu.