ActualitateSliderUltima ora
Doi candidați, eliminați de la Bac
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2018/06/vlcsnap-2018-06-25-15h46m41s385.png)
Emoții pentru elevii de clasa a 12-a ! Aceștia au susținut astăzi prima probă a examenului de Bacalaureat , cea la Limba și Literatura Română. La această sesiune s-au înscris peste 3300 de absolvenți, însă peste 200 dintre ei au absentat. Doi candidați au fost eliminați după ce au fost prinși cu telefoane mobile asupra lor. Părinții au avut și ei mari emoții, iar o mama a venit cu cățelul la poarta școlii pentru a-și aștepta fiica.