ActualitateUltima ora
Cum ne ferim de cancerul de piele
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2018/06/vlcsnap-2018-06-07-15h57m36s234.png)
Cancerul este cea mai crâncenă boală a prezentului. Asociația Română de Oncologie „Sfânta Ana” a lansat Campania de prevenire şi conştientizare a apariţiei melanonului malign. Campania se va desfășura în unitățile de învățământ preuniversitar din județul Gorj și are ca scop conștientizarea populaţiei cu privire la metodele de prevenire a apariţiei melanomului.