ActualitateUltima ora
Problema canalizării de la Rânca, la Comisia Europeană
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2018/05/cabana-ranca-1.jpg)
Problema canalizării din zona montană va fi analizată de Comisia Europeană. Radu Miruță, președintele USR Gorj, a trimis organismului european un raport cu privire la situația de la Rânca, unde rețeaua de canalizare este nefuncțională după ani buni de la punerea acesteia în funcțiune. Radu Miruță a solicitat instituțiilor statului, inclusiv Guvernului, prin adrese și chiar interpelări, să analizeze situația de la Rânca, însă nu a primit un răspuns.