Social
Părăsit de părinți, ajută și alți copii
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/09/vlcsnap-2017-09-09-21h04m03s994.png)
A fost greu încercat de soartă însă nu a uitat nicio clipă de unde a plecat și cât de greu e să răzbați de unul singur în viață. Vorbim despre Marinel, un tânăr din Târgu Jiu, care a preferat să petreacă ziua sa făcându-i fericiți pe câțiva copii aflați în grija statului. A fost abandonat când era foarte mic și a crescut în centrele de plasament. Viața grea și singurătatea chiar l-au adus în pragul sinuciderii, însă a învins credința în Dumnezeu.