Actualitate
Cinci nume, în cursa pentru șefie
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/09/medserv-min.jpg)
Cinci persoane au mai rămas în cursa pentru șefia Medservmin, societate prestatoare de servicii aflată în subordinea Complexului Energetic Oltenia. Ion Rușeț conduce, în prezent, interimar societatea. El a vorbit, la Gorj TV, despre un gunoi care s-a ținut sub preș de vechea conducere. Cu toate acestea, după trei luni în care a fost director, Rușeț se laudă că a stopat pierderile.