Ultima ora
A început școala
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/09/an-scolar-2-730x480.jpg)
Astăzi a sunat din nou clopoțelul după aproape trei luni de vacanță! Toți elevii s-au întors în bancă, însă ziua nu a fost grea pentru ei. De mâine, însă vor intra în pâine. În prima zi de școală, traficul a fost de coșmar. Cozi interminabile de mașini s-au format pe străzi. Și pe trotuare a fost aglomerație. părinții s-au îngrămădit să cumpere flori, apoi și-au dus micuții la grădiniță ori la școală.