ActualitateSliderSocialUltima ora
A decedat fostul director al arhivelor
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2024/06/Screenshot_20240611_150325-780x470.jpg)
A decedat Romeo Dan Neguleasa, fostul director al Arhivelor Naționale Gorj. Anunțul a fost făcut de familia îndurerată. Dan Neguleasa a fost director al Direcției Județene Gorj a Arhivelor Naționale între anii 1971 – 2007. Astăzi bărbatul s-a stins din viață.
“Vine un moment în viața fiecăruia când trebuie să își ia rămas bun de la cei dragi. De la cei datorită cărora există, de la cei care i-au fost alături. Astăzi este randul meu să îmi iau rămas de la tata, Romeo Dan Neguleasa. Drum bun, vei fi mereu in inima mea”, a transmis fiul celui decedat.