ActualitateSliderSocialUltima ora
Cerere în căsătorie la Festivalul Rhabon Fest din Târgu Jiu
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2024/05/VideoCapture_20240510-223735-780x470.jpg)
Un mare “DA” s-a auzit în această seară la festivitatea Rhabon Fest din Târgu Jiu.Astăzi, 10 mai, a avut loc în centrul municipiului Târgu Jiu o paradă cu torțe cu daci și romani.
Festivalul de reconstituire istorică a început din această seară cu o paradă cu torțe pe centrul municipiului Târgu Jiu. Participanții au fost costumați în daci și romani. Aceștia au desfășurat și o demonstrație de luptă în Piața Prefecturii.
Festivitatea din seara aceasta s-a încheiat printr-o cerere în căsătorie. Mii de emoții de bucurie pentru tinerii logodnici au fost simțite de către spectatori și participanți.