ActualitatePentru indexPoliticaSliderSocialUltima ora
Scandal în AUR
![„Ciolacu nu este stăpân pe propriile decizii”](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2024/03/icon-aur-780x470.png)
Scandal în AUR Gorj! Candidatul de la Primăria Bălești, Alin Guran, o acuză pe Ionelia Priescu, coordonatoarea AUR Gorj, că a înaintat cererea pentru a-l retrage din cursa electorală fără a-l anunța.
Alin Guran, anunțat drept candidat la Primaria Bălesti, este surprins de faptul că i-a fost restrasă candnidatura după ce s-a implicat în campanii alaturi de AUR prin întreaga țară.
Ionelia Priescu, coordonatoarea Aur Gorj, susține ca a inaintat cererea pentru retragerea candidaturii lui Alin Guran de la Primaria Bălesti pentru ca acesta nu are o atitudine corespunzătoare și nu își poate controla nervii.
AUR Gorj nu și-a stabilit încă toți candidați la alegerile din 9 iunie.