ActualitateCulturaPoliticaSănătateSliderSocialUltima ora
SJU Târgu Jiu, în doliu
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2024/04/IMG_8325-780x415.webp)
Spitalul Județean de Urgență din Târgu Jiu este în doliu după moartea unei asistente medicale, în vârstă de 47 de ani. Conducerea unității medicale a transmis că Mihaela Brebu a plecat din această lume mult prea devreme. Asistenta medicală avea 47 de ani și lucra în Spitalul Județean de Urgență Târgu-Jiu din anul 2015, fiind un asistent medical profesionist, empatic, foarte apreciat de colegi și mai ales de pacienții pe care îi îngrijea. A profesat în cadrul Secției Medicină Internă 2 și este descrisă de colegii săi drept „un om cu suflet bun care era mereu dedicat meseriei pe care și-a ales-o și pacienților”.