Plaveti, încă patru ani director al CEO
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2024/04/66936C3C-FB8B-4338-B983-CCE9A0B98AA0-780x470.jpeg)
In sedinta din data de 11.04.2024, Consiliul de Supraveghere al CE Oltenia, a adoptat Hotararea privind numirea in calitatea de membri ai Directoratului Complexului Energetic Oltenia, incepand cu data de 12.04.2024, pentru o perioada de 4 ani a domnilor: Plaveti Iulius Dan, Balasoiu Ion, Trufelea Constantin Cosmin, ca urmare a finalizarii procedurii de selectie in conformitate cu prevederile OUG nr.109/2011 privind guvernanta corporativa a intreprinderilor publice, cu modificarile si completarile ulterioare si a recomandarii Comitetului de Nominalizare si Remunerare din cadrul Consiliului de Supraveghere.
Incepand cu data de 12.04.2024, Consiliului de Supraveghere al CE Oltenia , a numit in functia de Presedinte al Directoratului pe domnul Plaveti Iulius Dan.