ActualitateCulturaPoliticaSănătateSliderSportUltima ora
Accident cu victime la Câlnic
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2024/03/WhatsApp-Image-2024-03-25-at-15.08.44-780x470.jpeg)
Accident grav într-o localitate din Gorj! Șase persoane au fost rănite după ce două mașini s-au ciocnit violent într-o intersecție. La faţa locului au intervenit mai multe echipaje medicale, care i-au preluat pe răniţi şi i-au dus la spital.
A fost o adevărată desfăpșurare de forte, în comuna Câlnic, din județul Gorj, acolo unde a avut loc evenimentul rutier. Mai multe echipaje de la descarcerare au ajuns la fața locului, iar din cele șase persoane rănite, două au fost transportate la spital.
Poliția a deschis o anchetă în acest caz.
Cercetările contină pentru stabilirea cu exactitate a cauzei producerii accidentului rutier.