Război între Tudor și Romanescu
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2024/02/tudor-romanescu-780x470.jpg)
Marcel Romanescu nu este tolerat de colegii din PSD. Declarația îi aparține fostului viceprimar Adrian Tudor, care a declarat că social democrații sunt nemulțumiți de venirea primarului în partid și spun că Romanescu ar avea pretenții mari. Una dintre cerințe ar fi să-și pună fratele prefect de Gorj.
Fostul viceprimar al muncipiului Târgu Jiu, Adrian Tudor, l-a acuzat pe primarul Marcel Romanescu că vrea să-și pună rudele în funcții de conducere.
În replică, Marcel Roamanescu îl contrazice și face acuzații grave la adresa familiei Tudor.
Scandalul dintre cei doi a izbucnit după ce un sondaj apărut în spațiul public a aratat că Adrian Tudor se află pe locul doi în preferințele electoratului pentru Primăria Târgu Jiu.
https://youtu.be/s2bZQhFW2nw