ActualitateSocialUltima ora
Atenție, cade semaforul!
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2024/02/image_2024-02-12_153205644-780x470.jpg)
Un semafor din Târgu Jiu, din zona Colegiului Național Tudor Vladimirescu, a fost la un pas să cadă pe trotuar. Cel mai probabil stâlpul semaforului a fost lovit de un autoturism și a fost îndoit. Autoritățile locale nu au intervenit imediat să remedieze problema, iar pietonii s-au plâns că le era teamă să treacă prin zonă.La primele ore ale dimineții, oamenii s-au mirat când au văzut stâlpul aproape culcat la pământ. Problema a fost observată mai târziu de autoritățile locale, iar oamenii s-au plâns de faptul că nimănui nu îi pasă dacă pietonii sunt puși în pericol.Într-un final, situația a ajuns și la urechile autorităților locale, care au mers la fața locului și au reparat semaforul.