ActualitateCulturaPoliticaSănătateSliderSocialUltima ora
Lucrari de mântuiala pe strada Geneva
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2024/01/WhatsApp-Image-2022-09-30-at-11.07.25-1-780x470-1.jpeg)
Piatra cubică de pe strada Geneva, din municipiul Târgu Jiu, s-a afundat chiar în fața Parchetului de pe lângă Tribunalul Gorj. Lucrarea face parte din modernizarea controversată a străzii Calea Eroilor, care este inclusă în ansamblul monumental brâncușian. Strada Geneva din municipiul Târgu Jiu, care a fost renovată recent, deja dă batai de cap șoferilor. Piatra cubică de pe stradă a început să se surpe, creându-se cratere în stradă. Oamenii spun că trebuia mai multă atenție din partea autorităților locale în ceea ce privește structura calitativă a lucrarii. Lucrarea face parte din modernizarea controversată a străzii Calea Eroilor, care este inclusă în ansamblul monumental brâncușian.