ActualitateSocialUltima ora
Casă cuprinsă de flăcări
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2024/01/6385774a-4035-4f73-9cdc-d9ab7ae66727-1024x768-1-780x470.jpeg)
O locuință din Schela, sat Sîmbotin, a fost cuprinsă de flăcări. La fața locului au intervenit două autospeciale de intervenție din cadrul ISU Gorj. Este vorba despre o casa bătrânească, iar incendiul a fost localizat rapid și a fost stins de pompieri. Din fericire, nimeni nu a fost rănit în urma incendiului. Intervenția pompierilor a fost însă una dificilă din cauza zonei în care era amplasată locuința care a fost cuprinsă de flăcări. Urmează ca pompierii să stabilească și cauzele producerii acestui incendiu.