Semafor distrus de un șofer beat
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2024/01/WhatsApp-Image-2024-01-11-at-09.11.29-1-780x470.jpeg)
Băut bine, un bărbat din Târgu Jiu, a pierdut controlul volanului și s-a înfipt într-un semafor. Accidentul a avut loc în centrul orașului, fix în fața Primăriei. Șoferul de 42 de ani s-a ales cu dosar penal, fiind condus la spital pentru a se stabili cât alcool avea în sânge.
Incidentul a avut loc, în această dimineață, pe Bulevardul Constantin Brâncuși din Târgu Jiu, peste stradă de Inspectoratul Județean de Poliție. După ce a băut mai multe pahare de alcool, șoferul s-a urcat la volan, însă amețit bine a pierdut control volanului și a intrat într-un semafor.
Din fericire, nimeni nu a fost rănit, însă șoferul s-a ales cu dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice.