ActualitateSliderSocialUltima ora
Viitorii părinți sprijiniți de primar
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2023/10/spital-rovinari.jpg)
Viitorii părinți dintr-o localitate din Gorj sunt sprijiniți cu o sumă de bani. Se întâmplă în orașul Rovinari, acolo unde primarul Robert Filip susține toți cetățenii care vor deveni părinți. Edilul orașului a implementat acest program prin care mămicile care aleg să își aducă pe lume copiii în spitalul din Rovinari sunt ajutate cu o sumă de bani.