ActualitateSliderSocialUltima ora
Depistat conducând cu permisul necorespunzător
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2023/06/poli.jpg)
La data de 8 iunie, polițiștii din cadrul Secției 6 Poliției Rurală Târgu-Cărbunești au depistat, în trafic, un tânăr de 21 de ani, din comuna Prigoria, în timp ce conducea o motocicletă pe DC 24 Prigoria, din direcția Roșia de Amaradia-Albeni, având permisul de conducere necorespunzător categoriei din care face parte vehiculul condus.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere a unui vehicul pe drumurile publice de către o persoană care are permis de conducere necorespunzător categoriei din care face parte vehiculul condus.