ActualitateSliderSocialUltima ora
Sancționat de ITM cu 30.000 lei
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/09/itm.jpg)
Un angajator care desfășoară activitate în domeniul tăierii și rindeluirii lemnului (gatere), a fost sancționat de către inspectorii de muncă din cadrul ITM Gorj cu 2 amenzi, în valoare totală de 30.000 lei. Angajatorul în cauză a fost depistat în Satul Drăgoiești, Comuna Crasna în timp ce presta activitate cu o persoană pentru care nu avea încheiat în prealabil contract individual de muncă.