ActualitateSliderSocialUltima ora
Bărbat din Olt – încarcerat în Penitenciarul Târgu Jiu
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2023/01/penitenciar-targu-jiu-e1606568473393.jpg)
În cursul zilei de ieri, polițiștii au depistat pe raza orașului Târgu Jiu un bărbat de 38 de ani din comuna Urzica, județul Olt, pe numele căruia Judecătoria Corabia a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea. Bărbatul este acuzat că condus fără a deține permis de conducere. Mai mult, acesta s-a urcat și băut la volanul autoturismului. Bărbatul a fost încarcerat în Penitenciarul Târgu Jiu și are de executat o pedeapsă de 4 ani și 6 luni de închisoare.