ActualitateSliderSocialUltima ora
Bărbat de 65 de ani din Peștișani – și-a dat foc în fața primăriei
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2022/11/pestisani.jpg)
În baza unor neînțelegeri cu autoritățile locale, un bărbat de 65 de ani din comuna Peștișani s-a autoincendiat în semn de protest, chiar în fața sediului primăriei. Echipaje din cadrul ISU Gorj și Serviciului de Ambulanță Gorj s-au deplasat la fața locului pentru a-i acorda bărbatului primul ajutor și a-l transporta la o unitate medicală.
Polițiștii efectuează cercetări, urmând să stabilească cu exactitate cauzele producerii evenimentului.
Mihaela Țicleanu, purtător de cuvânt SJU Târgu Jiu a declarat că pacientul “A fost adus cu arsuri de gradul doi și trei pe coapse și abdomen, a primit îngrijirile medicale necesare în UPU și va fi transferat la Craiova, la Chirurgie plastică”.