ActualitateSliderSocialUltima ora
Control judiciar pentru tânărul din Târgu Jiu care i-a furat plasa unei doamne
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2022/11/control.jpg)
Tânărul de 21 de ani din Târgu Jiu care i-a sustras plasa unei doamne și a încercat să îi utilizeze cardul bancar a fost a fost prezentat vineri Parchetului de pe lângă Tribunalul Gorj. Acesta a fost bănuit de tâlhărie, efectuare de operațiuni financiare în mod fraudulos și acces ilegal la un sistem informatic. A fost dispusă, astfel, măsura controlului judiciar pentru 60 de zile.