ActualitateSliderSocialUltima ora
Dosar penal pentru un negomirean care a tăiat 2 arbori
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2022/10/coaja-rd.jpg)
În cursul zilei de ieri un negomirean în vârstă de 52 de ani s-a ales cu un dosar penal în urma tăierii și sustragerii a 2 arbori de esență cer, nemarcați silvic. Conform declarației polițiștilor cei 2 arbori ar fi fost tăiați în afara fondului forestier național. Cantitatea rezultată în urma cubajului a fost de 1,8 mc material lemnos, care au fost lăsați în custodia unui reprezentant silvic. Prejudiciul se află în curs de estimare.