ActualitatePoliticaSliderSocialUltima ora
Social democratele și-au ales conducerea
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2022/10/WhatsApp-Image-2022-10-10-at-16.20.02.jpeg)
Peste 400 de reprezentante ale sexului frumos au fost prezente vineri, 7 octombrie, la conferința organizată de Organizația Femeilor Social Democrate Gorj. În cadrul conferinței a fost prezentă atât conducerea PSD Gorj, cât și mai mulți primari social democrați. Totodată pentru a susține femeile social democrate a venit la Târgu Jiu și președinta OFSD, Doina Fedorovici.
În urma alegerilor care au avut loc, Anca Bordușanu a fost realeasă cu unanimitate de voturi în funcția de președinte al OFSD Gorj.
Fedorovici a declarat că își dorește ca în anul 2024 să existe o reprezentare mult mai bună la nivelul administrațiilor publice locale.