ActualitateSliderSocialUltima ora
Turist aflat în stop cardiac în masivul Parâng
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2022/09/salvamont-operatiune-salvare_950e1.jpg)
Ziua de ieri a fost una destul de solicitantă pentru echipa de salvamontiști gorjeni, fiind solicitați să intervină în 3 cazuri de salvare: două în masivul Parâng și o acțiune de căutare a unei persoane dispărute. Din nefericire, cel de-al doilea caz din masivul Parâng s-a soldat cu decesul victimei.
Seara s-a încheiat printr-o acțiune de căutare a unei persoane dispărute, rătăcită după ciuperci. Din fericire, persoana a fost găsită teafără și nevătămată.