ActualitateSliderSocialUltima ora
Pe drumurile publice cu permisul suspendat
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2022/01/politie.jpg)
La data de 2 iunie a.c., polițiști din cadrul Biroului Rutier au depistat, în trafic, un bărbat de 65 de ani, din municipiul Târgu-Jiu, în timp ce conducea un autovehicul pe strada Traian, din municipiul Târgu-Jiu, având dreptul de a conduce vehicule pe drumurile publice, suspendat.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de conducere a unui vehicul, pe drumurile publice, de către o persoană având dreptul de a conduce suspendat.