Modernizarea Spitalului Județean de Urgență Târgu-Jiu continuă
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2022/05/WhatsApp-Image-2022-05-03-at-13.14.53-3.jpeg)
În cursul zilei de ieri președintele Consiliului Județean Gorj, Cosmin Popescu, a efectuat o vizită la Spitalul Județean de Urgență Târgu-Jiu pentru a verifica stadiul lucrărilor de reabilitare și modernizare. În decursul aceleiași zile, președintele a postat un mesaj pe pagina sa de socializare, declarându-se mulțumit de cum au evoluat lucrurile:
“Cu toate dificultățile cauzate de criza sanitară, sunt mulțumit că am reușit modernizarea secțiilor de Neonatologie, Gastroenterologie, Medicină internă I din cadrul Spitalului Județean de Urgență Târgu-Jiu.
Zâmbetul mamelor și imaginea copiilor care acum beneficiază de condiții la standarde europene, sunt pentru mine cea mai mare satisfacție.
Continuăm modernizarea Spitalului Județean de Urgență Târgu-Jiu, atât din fonduri europene nerambursabile, cât și din fonduri proprii, alocate de Consiliul Județean Gorj.”