ActualitateSliderSocialUltima ora
Direcția Silvică Gorj organizează lictitații de plante medicinale
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2022/03/directia-silvica-gorj.jpg)
În ultima vreme, Direcția Silvică Gorj a pus accent pe recoltarea de plante medicinale în stare proaspătă . Astfel, anul acesta, va fi organizată o licitație pentru un număr de 6 plante medicinale, pentru muguri de pin și flori de soc. De asemenea, va fi organizată o licitație inclusiv pentru ciuperci comestibile și trufe, acestea fiind extrem de căutate pe piața externă.