ActualitateUltima ora
Beți la volan
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2021/09/etilotest.jpg)
Doi conducători auto au fost prinși băuți la volan. Șoferii au picat în plasa polițiștilor din Novaci, care i-au testat și au constatat că cei doi băuseră mai mult decât permite legea, pentru a le permite să mai urce la volan. Ambii s-au ales cu dosare penale.
Conducerea pe drumurile publice a unui vehicul sub influența alcoolului este pedepsită de legislația actuală cu închisoare de la unu la 5 ani sau cu amendă.