ActualitateSliderUltima ora
Primăria Turburea, acuzată că aduce gunoaie la Tg Jiu
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2021/09/gunoaie.jpg)
Primăria Turburea a fost amendată cu 40.000 de lei, de Garda de Mediu, după ce un TIR cu gunoi a fost golit lângă Târgu Jiu. Autovehiculul a fost filmat de un conducător auto, aflat în zonă și uimit ca cantitatea mare de deșeuri aruncate în natură.
Mormanul de gunoaie a fost lăsat în zona CET din Târgu Jiu. Poliția Locală și Grada de Mediu au mers în zonă și au constatat că resturile au fost aduse de TIR-ul serviciului de salubrizare de la Turburea. Reprezentanții Gărzii de Mediu au amendat Primăria Turburea, pentru încălcarea legislației privind regimul gunoaielor.