ActualitateUltima ora
Bani pentru apicultorii gorjeni
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2018/02/apicultori2.jpg)
Veste bună pentru apicultorii din județul Gorj. Aceștia vor primi subvenții pentru a-și întreține stupii. La Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură Gorj, apicultorii au depus aproximativ 160 de cereri pentru a obține fonduri. Banii sunt destinați pentru combaterea bolilor ce pot să apară, dar și pentru achiziția de noi familii de albine.