ActualitateUltima ora
Mai putini șefi la Poliţia Locală
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2018/02/politia-locala.jpg)
Primarul municipiului Târgu Jiu, Marcel Romanescu, le-a pus gând rău șefilor de la Poliția Locală. Edilul șef intenționează să reducă numărul posturilor de conducere, iar polițiștii care stau în birouri și dau ordine să fie trimiși în stradă. Romanescu este de părere că, în prezent, la Poliția Locală sunt prea mulți șefi, care fac gaură în visteria Primăriei.