ActualitatePoliticaUltima ora
Aurel Popescu vrea încă un mandat
![](https://gorjtv.ro/wp-content/uploads/2017/06/aurel-popescu-16.01.jpg)
Aurel Popescu, viceprimarul municipiului Târgu-Jiu, este decis să candideze pentru încă un mandat de președinte al organizației municipale Târgu Jiu a PSD. Alegerile din cadrul Partidului Social Democrat Gorj au fost anunțate pentru toamna acestui an. În mod normal, președintele organizației municipale va candida pentru funcția de primar al municipiului Târgu Jiu.